Top

Asystom® ile ekipman sağlığınızı online izleyin ve analiz edin


Asystom®, vibrasyon ve ultrasonik ölçümleri, tek bir beacon ile ve aynı anda gerçekleştirebilen, üstelik verileri otonom olarak analiz edebilen dünyanın ilk multi sensör teknolojisidir.

Asystom® ile ekipman sağlığınızı online izleyin ve analiz edin
asystom devam1
Asystom® donanım olarak, sadece bir multi sensör (3-eksenli vibrasyon, ultrases, şok, sıcaklık, nem, basınç, jiroskop) ve gateway’den oluşmaktadır.

Motor, pompa, redüktör, fan, silindir, vb. tüm döner ekipmanlarda uygulanabilen Asystom®, tak-çalıştır özelliğe sahiptir. 3M marka çift yönlü yapıştırıcısını açarak ekipmanınızın uygun noktasına yerleştirdikten sonra multi sensörü aktif hale getiriniz. Verilerinizi izlediğiniz ve otonom analiz sonuçlarınıza eriştiğiniz IoT platformumuz Asystom® View’e kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız.

Aktif hale getirmiş olduğunuz multi sensörünüzün eşleştirmesini yapınız. İhtiyacınız olan herşey işte tam olarak bu kadar!
asystom devam2
Multi sensörümüz Asystom® Sentinel, 4 adet standart AA kalem pil ile 10 yıla kadar çalışabilmektedir. Sensör devreleri ile pillerin yerleştirildiği alan birbiri ile bağlantılı olmadığından, pilin değişmesi gerektiğinde bu işlemi siz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Her bir multi sensörünüzün pil ömür durumu, ölçüm sonuçlarınızı online olarak izlediğiniz IoT platformumuz Asystom® View ekranında görülebilmektedir.

Multi sensörlerimiz LoRaWan yolu ile haberleşir. LoRa teknolojisi, aynı wi-fi, 3G/4G veya Bluetooth gibi bir haberleşme türüdür. Wi-fi kapsama mesafesi sadece 50 metre, Bluetooth kapsama mesafesi ise yaklaşık 100 metre iken, LoRa kilometrelerce uzaktan erişim sağlar. Küçük verileri çok uzun mesafelere taşıyabilmesi özelliği ile LoRaWan, IoT projelerinin haberleşme protokolü olarak kabul görmektedir.


Asystom®, ATEX sertifikasına da sahip olup, tehlike ortamlarda kullanıma uygundur.   

Çok kapsamlı bir kestirimci bakım çözümü

Asystom®, detaylı otonom analizler ve güvenli veri iletimi de dahil olmak üzere, ölçümden analize, yorumlamadan görselleştirmeye kadar kestirimci bakım için baştan aşağı eksiksiz bir çözüm sunar.

Ölçüm

İzlenen cihazların çalışma verilerini yerinde toplayan ve analiz eden güçlü, otonom ve senkronize çok sensörlü beaconlardan oluşan bir ağ.

Veri İletimi & Analiz

Asystom cihazları ve LoRa ağı tarafından desteklenen güvenli bulut hizmetimiz, tüm ölçümlerinizin güvenli bir şekilde saklanmasını sağlar.

Görselleştirme

Tüm cihazlarınızdan (cep telefonu, tablet ve bilgisayar) erişilebilen ve tüm verileri gerçek zamanlı olarak görüntülemenizi sağlayan bir IoT platformu.

ENVIRONICS Uygulamalı Bilimler A.Ş, Fransız Asystom SAS firmasının Türkiye Ana Distribütörü’dür.