Top

Kayış Kasnak Ayarı: AL10

KOLAY KULLANIM

ÇİFT LAZERLİ

KOLAY KURULUM

Kayış Kasnak Ayarı İçin Hızlı ve Hassas Çözüm

AL10, çift lazer başlığı ile kolay, hızlı ve hassas hizalama sağlar.

NEDEN HİZALAMA YAPMALI?
  • Ekipman ömrünü uzatmak için
  • Verim ve üretimi artırmak için
  • Aşınmayı azaltmak için
  • Enerji kayıplarını azaltmak için
Kayış Kasnak Ayarı İçin Hızlı ve Hassas Çözüm

Hızlı ve Kolay Kurulum

Her iki lazer ünitesi, kasnak üzerine kuvvetli bir mıknatıs ve klipsler ile yerleştirilir.

Hizalama İşlemi

İki lazer ünitesi, kasnak üzerinde zıt yönlere yerleştirilir. Kasnak doğru şekilde hizalandığında, lazer ışığı, lazer ünitelerinin ortasındaki referans noktasına denk gelecektir. Çift lazerli hizalama, yüksek hassasiyet ve çabuk sonuç sağlar. Eğer kayış doğru hizalanmadıysa, lazer ışınları, ünitenin ortasındaki referans noktasının üzerine gelmeyecektir.

Hizasızlık Türleri

Hizalama işlemine başlamadan önce kasnakların millere doğru şekilde monte edilmesi ve millerin düz olması çok önemlidir. Salınan veya deforme olmuş kasnaklar hizalamanın kalitesini ciddi şekilde etkiler. Yanlış hizalama türleri aşağıda açıklanmıştır.
devamı

Açısal Kaçıklık

Tahrik eden makinenin mili ve tahrik edilenin mili yatay değildir. Lazer yatağı, belirli bir eğim açısı ile karşı kafaya yansıtılır.

Paralel Kaçıklık

Miller paraleldir, ancak kasnaklar farklı düzlemlerdedir. Lazer ışını, paralel olarak ancak yatay düzlemde bir sapma ile karşı kafaya yansıtılır.

Doğru Hizalama

Tahrik makinesinin mili ve tahrik edilenin mili paralel ve aynı seviyede durur. Lazer ışını karşı kafaya yansıtılır, paraleldir ve doğru şekilde ortalanır.