Top
Vibrasyon Analiz Hizmeti

Vibrasyon Analiz Hizmeti

Vibrasyon (titreşim) ölçüm ve analizleri, kestirimci bakım uygulamalarının vazgeçilmez bir parçası olup, küçük bütçeler ayırarak büyük arızaların ve istenmeyen üretim kayıplarının önüne geçilmesinde en etkili metotlardan biridir.

Vibrasyon ölçümü ve analizi hizmeti, sektör ve ekipmanın büyüklüğü farketmeksizin motor, pompa, fan, redüktör, türbin vb. tüm döner ekipmanlarda kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Bir kestirimci bakım aracı olan vibrasyon analizinde amaç, ekipman döner aksamlarındaki hasarları henüz çok erken aşamalarındayken tespit etmek, bu sayede uygun önlemlerle arızanın ilerlemesini geciktirmek, ekipmanın kullanılabilir ömrünü uzatmak, beklenmeyen duruşların ve üretim kayıplarının önüne geçmek ve bakımlarınızı ne erken ne de geç, tam olması gereken zamanda yapmanıza imkan vermektir.

Vibrasyon (titreşim) analizleri ile; rulman iç ve dış bilezik arızaları ile bilya arızaları, dişli kırıkları, balanssızlık, kaplin ayarsızlığı, topal ayak vb. bir çok sorun çok erken safhalarda tespit edilebilmektedir.

Vibrasyon analizlerinden verim alabilmek ve sağlıklı bir kestirimci bakım planı uygulayabilmek için, ölçümler periyodik şekilde yapılmalıdır. Bu periyodun belirlenmesinde ise ekipmanlarınızın kritiklik seviyesi ve hasar geçmişi dikkate alınmaktadır.

Vibrasyon analiz hizmetlerimizde, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı projesi olarak tarafımızca geliştirilmiş ve patentleri alınmış yerli ve milli vibrasyon analiz algoritmamız kullanılmaktadır. Otonom olan algoritmamız, vibrasyon ölçümünün yapıldığı cihazın (veri toplayıcı el terminalinin) türünden bağımsız olarak çalışmaktadır. Detaylı analiz raporlarımız ise akademisyen personellerimiz tarafından düzenlenmekte ve size iletilmektedir.

Vibrasyon analiz hizmetimizi uzman personellerimizle işletmenizi ziyaret ederek bizzat verebileceğimiz gibi, sahip olduğunuz cihazlarınız ile topladığınız ölçüm verilerini bize online olarak ulaştırarak, uzaktan (remote) vibrasyon analiz hizmeti almanız da mümkündür.
Vibrasyon Analiz Hizmeti Devamı