Top
VIOSYN® IIoT Platform
VIOSYN®, ‘’endüstriyel bulut’’ anlamına gelen, bir endüstriyel nesnelerin interneti (IIoT) platformu olup, akıllı fabrikalar ve akıllı sistemlerin tasarımına altyapı sağlamaktadır.

VIOSYN®, ENVIRONICS Uygulumalı Bilimler A.Ş tarafından, Namık Kemal Üniversitesi Teknopark (NKUTEK) bünyesinde, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı projesi olarak geliştirilmiştir.

VIOSYN®, herhangi bir dijital sensör, sayaç, vb. veri toplayıcılar tarafından üretilen bilginin, lokal bilgisayarlara ve SCADA gibi sistemlere ihtiyaç duyulmaksızın, buluta aktarılmasını sağlar. Buluta aktarılan veriler, VIOSYN® IIoT Platform tarafından işlenir ve kullanışlı hale getirilir. İşletmeciler verilerini, internete bağlanabilen herhangi bir cihazdan takip edebilir ve müdahalede bulunabilir.
VIOSYN®’in kullanıcılarına sunduğu opsiyonlar şöyledir;

1. Verilerin İzlenmesi (Monitoring)
Veri toplayıcıların ürettiği bilgiler, buluta gönderilir. VIOSYN® IIoT platformu üzerinde görselleştirilen ve gerçek zamanlı olarak izlenebilir hale getirilen bu sistemlere, yetkililer internete bağlanabilen herhangi bir cihazdan erişebilirler. Sistemler için alarm ve uyarı seviyeleri oluşturulabilmekte, istenmeyen durumların meydana gelmesi durumunda, yetkililer SMS ve e-mail yolu ile uyarılabilmektedir.

2. Uzaktan Kontrol (Remote Control)
VIOSYN® IIoT Platform’a bağlı bir sisteme, kullanıcıları internete bağlanabilen herhangi bir cihaz aracılığı ile uzaktan erişebilir ve sistemlerine mekanik müdahalelerde bulunabilirler.

3. Yapay Zeka (AI)
VIOSYN® IIoT Platform, yapay zeka algoritmalarının sisteme yerleştirilmesine olanak sağlar. Böylece sisteminize bağlı olan sensör, sayaç, vb. veri toplayıcılardan gerçek zamanlı olarak gelen bilgilere dayanarak, sisteminizin AI tarafından yönetilmesi sağlanır.
Metin Devam