Top
Viothera Atıksu Arıtma Tesisleri
Viothera®, akıllı atıksu arıtma tesisleri tasarlamak için geliştirilmiş bir endüstriyel nesnelerin internet (IIoT) teknolojisi olup, VIOSYN® IIoT Platform altyapısı kullanmaktadır.

Viothera® ile atıksu arıtma tesislerinde takibi istenen; pH, sıcaklık, çözünmüş oksijen, ORP ve benzeri parametre verileri sensörler ile toplanarak, veriler lokal bir bilgisayar veya SCADA sistemine ihtiyaç duyulmaksızın, direkt olarak buluta aktarılır.
Viothera®’nın kullanıcılarına sunduğu imkanlar şöyledir;

1. Verilerin İzlenmesi (Monitoring)
Arıtma tesisini izleyen sensörlerin ürettiği bilgiler, buluta gönderilir. Viothera® tarafından görselleştirilen ve gerçek zamanlı olarak izlenebilir hale getirilen arıtma verilerine, yetkililer internete bağlanabilen herhangi bir cihazdan erişebilirler. İzlenen parametreler için alarm ve uyarı seviyeleri oluşturulabilmekte, istenmeyen durumların meydana gelmesi durumunda, yetkililer SMS ve e-mail yolu ile uyarılabilmektedir.

2. Uzaktan Kontrol (Remote Control)
Viothera®’ya bağlı bir atıksu arıtma tesisine, arıtma işletmecileri internete bağlanabilen herhangi bir cihaz aracılığı ile uzaktan erişebilir ve tesislerine mekanik müdahalelerde bulunabilirler.

3. Yapay Zeka (AI)
Viothera®, yapay zeka algoritmaları ile atıksu arıtma tesislerinin yönetilmesine olanak sağlar. Böylece sisteminize bağlı olan sensör, sayaç, vb. veri toplayıcılardan gerçek zamanlı olarak gelen bilgilere dayanarak, arıtma tesisinizin AI tarafından yönetilmesi sağlanır.
Viothera Metin Devam